Pracownia Złotnicza NEFRYT Joanna Walencik-Miazga

44-253 Rybnik, os. Południe 37

607 032... 757więcej

Twoja lokalizacja

zmień lokalizację

   

  • Street View
  • Mapa

Opis działalności

 

 

O firmie

 Zapewniam produkty oraz usługi najwyższej jakości w bardzo przystępnych cenach. Firma świadczy usługi w zakresie napraw, przeróbek biżuterii ze wszystkich rodzajów złota oraz srebra. W ofercie jest również szeroka gama obrączek w każdej próbie i z każdego koloru złota, obrączki klasyczne jaki i wielokolorowe. Złotnictwem zajmuję się już 20 lat.

Działam także w dziedzinie konserwacji i restauracji dzieł sztuki i rzemiosła artystycznego, konserwacji obrazów na płótnie, rzeżby polichromowanej jak i rzeżb drewnianych.                                                                                                                                                                  

- CENY NIŻSZE NIŻ W SKLEPACH JUBILERSKICH NAWET O 50%

- GWARANCJA JAKOŚCI - W PRZYPADKU WADY WYROBU NAPRAWA GRATIS

- MASZ STARĄ ZUŻYTĄ BIŻUTERIE, ZERWANE ŁAŃCUSZKI, NIEKOMPLETNE KOLCZYKI? PRZYNIEŚ I WYMIEŃ NA NOWĄ ŚLICZNĄ BIŻUTERIĘ. ZAOSZCZĘDZISZ NAWET DO 50%!!!

- MASZ WŁASNY POMYSŁ NA BIŻUTERIĘ? PRZYNIEŚ, PRZEŚLIJ RYSUNEK LUB ZDJĘCIE, A  WYKONAM TO DLA CIEBIE Z WYBRANEGO MATERIAŁU

 

 

Wybór obrączek

Trwałość

Podczas projektowania i wykonywania biżuterii na ogół na pierwszym planie stawia się względy estetyczne, a dopiero w następnej kolejności zwraca się uwagę na praktyczność i trwałość. W przypadku obrączek ważniejszy jest ten drugi aspekt. Obrączki są noszone na co dzień i mają służyć wiele lat. Z tego powodu powinny odznaczać się o wiele większą trwałością i praktycznością w użytkowaniu niż inna biżuteria. Długoletnie doświadczenie jest w tym przypadku naszym atutem. Często mamy okazję widzieć obrączki po kilku czy kilkunastu latach użytkowania. Wiemy jak zachowują się z czasem poszczególne wzory. Przez cały czas dokonujemy selekcji pozostawiając w ofercie tylko najlepsze. Uczciwie i rzetelnie informujemy klientów o wadach i zaletach poszczególnych modeli obrączek.

Próba

Trwałość jest bezpośrednio związana z próbą. Im niższa próba tym wyższa trwałość. Niestety nie idzie to w parze z estetyką wyrobu. Czyste złoto jest metalem bardzo miękkim, podatnym na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne. W związku z tym potrzebny jest kompromis. Optymalna jest tzw. "czternastka", która w nomenklaturze jubilerskiej ma różne nazwy (585, 14 karatów, próba numer 3 i inne). Obrączki wykonane ze złota w tej próbie oferowane są w przystępnych cenach, a przy tym charakteryzują się wysoką trwałością i nienaganną estetyką. Obrączki takiej właśnie próby oferujemy naszym klientom.

Obrączki z kolorowego złota

Jeżeli zdecydujecie się Państwo na obrączki z dwóch lub trzech kolorów złota należy zwracać uwagę czy białe elementy są istotnie wykonane z białego złota czy tylko galwanicznie pokryte rodem. Powłoka rodu jest śnieżnobiała, odporna na czynniki chemiczne i nie powoduje uczuleń i zmian alergicznych. Ma jednak poważną wadę - z czasem się ściera. Oczywiście można ją ponownie nałożyć, ale jest to zawsze zabieg kłopotliwy i nie wszystkie pracownie złotnicze są w stanie to zrobić. Dlatego lepszym rozwiązaniem jest w tym przypadku zakup obrączek, w których białe elementy wykonane są z białego złota. Takie właśnie obrączki oferujemy naszym klientom. Decydując się na obrączki dwu lub trzy kolorowe musimy jednak zdawać sobie sprawę, że korekta rozmiaru obrączki w tym przypadku jest dość mocno ograniczona. Zawsze pytajmy sprzedawcę przy zakupie, w jakim zakresie będziemy mogli w przyszłości skorygować rozmiar.

Waga obrączek

Masa obrączki ma bezpośredni wpływ na jej trwałość i wygodę użytkowania. Jeżeli obrączki u jednego ze sprzedawców są lżejsze od porównywalnych wzorów u pozostałych, wcale nie musi oznaczać to dobrej okazji. Zachodzi wówczas uzasadnione podejrzenie że obrączki są albo puste wewnątrz, albo cieńsze. Tak w jednym jak i w drugim przypadku znacznie osłabiona została wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne a także ograniczona możliwość korekty rozmiaru. Ponadto w przypadku obrączek cieńszych niż standardowe istnieje realne ryzyko skaleczenia palców podczas ich normalnego użytkowania. Oferowane przez nas obrączki mają optymalną wagę, tak, aby były trwałe, bezpieczne w użytkowaniu i umożliwiały korektę rozmiaru.

Wybór sklepu

Najlepiej porównać oferty kilku sklepów. Rzetelny sprzedawca potrafi nam wyjaśnić różnicę pomiędzy poszczególnymi modelami, ich zalety, ale również problemy, które mogą się pojawić podczas użytkowania niektórych wzorów. Na pewno przy wyborze salonu jubilerskiego warto zapytać, czy firma dysponuje własną pracownią umożliwiającą na miejscu i "od ręki" korektę rozmiaru czy odnowienia porysowanych czy zniszczonych obrączek. Nasza firma zapewnia pełny serwis w tym zakresie. Dlatego radzimy kupować biżuterię wyłącznie producentów o uznanej marce. Sugerujemy także unikać "podwórkowych" złotników, albowiem w takich miejscach często używane są surowce nieatestowane,nie ocechowane w urzędzie probierczym. Nasze obrączki wykonane są z najwyższej klasy surowców, zaakceptowanych przez Unię Europejską. Wykonujemy również grawer za pomocą najnowszych komputerowych urządzeń grawerskich w cenie zakupu.

Problem napuchniętych palców - korekta rozmiaru

Niestety często się zdarza, że pod wpływem stresu czy pogody palce puchną lub wręcz przeciwnie przy niskiej temperaturze obrączki zaczynają się zsuwać z palców. Podczas zdejmowania miary u sprzedawcy sugerujemy brać poprawkę na temperaturę. Jeżeli jest bardzo zimno radzimy wybrać obrączkę nieco luźniejszą, a jeżeli panują upały nieznacznie ciasną. Niestety z naszego długoletniego doświadczenia wynika, że prędzej czy później korekta rozmiaru będzie potrzebna. Należy to brać pod uwagę przy zakupie i dokładnie wypytać sprzedawcę, w jakim zakresie będzie można wybrane obrączki powiększyć lub zmniejszyć.

Białe złoto

Termin "białe złoto" jest wyłącznie nazwą handlową. Właściwości fizyczne i chemiczne "białego złota" nie różnią się od złota żółtego. 14-karatowe "białe złoto" zawiera tyle samo czystego złota co "złoto żółte". W rzeczywistości "białe złoto" ma barwę szarą z lekkim odcieniem żółci. Aby poprawić estetykę wyrobu i uzyskać śnieżno-białą barwę niektórzy producenci pokrywają obrączki z białego złota warstwą rodu. Niestety taki zabieg nie jest trwały - rod z czasem się ściera. W naszej ofercie znajdziecie Państwo obrączki wykonane z białego złota zarówno rodowane, jak i nierodowane. Wybór należy do Państwa.

Ukryte wady

Obrączka powinna mieć kształt idealnego okręgu, a na jej obwodzie nie powinno być żadnych nacięć, zarysowań i przebarwień. Jeżeli jest wielokolorowa odstęp pomiędzy kolorami powinien być identyczny na całym jej obwodzie. Jeżeli nie ma na niej diamentowanych wzorów, szczególną uwagę prosimy zwracać na poprzeczne nacięcia. Niektórzy sprzedawcy informują swoich klientów, że "taki jest wzór", nie do końca jednak jest to prawda. Najczęściej używane są one po to, aby ukryć błędy w łączeniu (tzw. szwie).

Pielęgnacja biżuterii złotej.

Złoto jest metalem drogim, lecz mimo to najpopularniejszym przy produkcji biżuterii. Jeżeli chcesz żeby twoja złota biżuteria jak najdłużej zachowała swoje piękno i blask musisz ją odpowiednio pielęgnować.

1. Przy pracach domowych ściągaj biżuterię z rąk – możesz ją uszkodzić mechanicznie (zarysować) lub chemicznie (uszkodzenia lutów pod wpływem niektórych detergentów).

2. Staraj się systematycznie czyścić swoją biżuterię. Najlepiej raz w miesiącu ją przemyj z zanieczyszczeń mechanicznych (kremy, pot), a następnie zanurz w specjalnym płynie do czyszczenia i dokładnie wypłucz. Do czyszczenia używaj starej szczoteczki do zębów.

3. Wyroby rzadko noszone przechowuj owinięte w miękką szmatkę w szczelnie zamkniętych woreczkach (np. z zaciskiem strunowym). Dzięki temu ograniczysz dostęp powietrza do biżuterii i zmniejszysz możliwość powstawania na niej tlenków.

4. Gdy na biżuterii zobaczysz osad który jest tak trwały, że nie możesz go usunąć, spakuj te wyroby i przynieś je do nas. Będziemy mogli wyczyścić je w fachowy sposób, nie narażając na uszkodzenia. Biżuteria pielęgnowana w ten sposób rzadziej będzie wymagała wizyt u jubilera.

Pielęgnacja biżuterii srebrnej.

Srebro jest coraz bardziej popularnym materiałem do produkcji biżuterii. W porównaniu do złota jest kilkadziesiąt razy tańsze , przez co projekty w nim wykonywane mogą ze względu na niższe ceny być bardziej oryginalne, wręcz awangardowe. Ma ono jednakże o wiele większą podatność na starzenie się pod wpływem różnych czynników zewnętrznych w porównaniu do złota. Aby biżuteria srebrna jak najdłużej zachowała swój blask należy przestrzegać kilku podstawowych zasad:

1. Przy pracach domowych ściągaj biżuterię z rąk – możesz ją uszkodzić mechanicznie (zarysować) lub chemicznie (uszkodzenia lutów pod wpływem niektórych detergentów).

2. Staraj się systematycznie czyścić swoją biżuterię. Najlepiej raz w miesiącu ją przemyj z zanieczyszczeń mechanicznych (kremy, pot), a następnie zanurz w specjalnym płynie do czyszczenia i dokładnie wypłucz. Do czyszczenia używaj starej szczoteczki do zębów.

3. Wyroby rzadko noszone przechowuj owinięte w miękką szmatkę w szczelnie zamkniętych woreczkach (np. z zaciskiem strunowym). Dzięki temu ograniczysz dostęp powietrza do biżuterii i zmniejszysz możliwość powstawania na niej tlenków.

4. Gdy na biżuterii zobaczysz osad który jest tak trwały, że nie możesz go usunąć, spakuj te wyroby i przynieś je do nas. Będziemy mogli wyczyścić je w fachowy sposób, nie narażając na uszkodzenia. Biżuteria pielęgnowana w ten sposób rzadziej będzie wymagała wizyt u jubilera.

 

Kontakt

44-253 Rybnik,
os. Południe 37

607 032... 757więcej

Wyślij wiadomość

Proszę podać treść wiadomości

Błędnie wypełniony adres

Nieprawidłowy telefon

Administratorem danych osobowych są NNV sp. z o.o. i Ogłoszeniodawca. Cele przetwarzania i Twoje prawa.

  kod bezpieczeństwa

Twoja wiadomość została wysłana.

Wystąpił bład podczas wysyłania wiadomości. Spróbuj ponownie później.

Ok


Godziny otwarcia: już zamknięte

  • Pn
  • Wt
  • Śr
  • Czw
  • Pt
  • So
  • Nd